Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


AÇILIŞ SAYFASI DENEYİMİ

Kullanıcılar tarafından tıklanan web sitesine ait olan açılış sayfasının anahtar kelimesinin bu kullanıcıya ne kadar faydalı olduğunun ölçülmesidir.

 

  • Açılış sayfasına ait olan reklamın tıklayarak web sitesini ziyaret eden müşterilerin yaralı bir bilgi edinip edinmeyeceğinin açıklayan bir durumdur. Yani açılış sayfasının kullanıcılar tarafından anlaşılır ve kullanışlı olması durumudur. Kullanıcının aradıkları ile açılış sayfasına ait olan anahtar kelimenin alaka durumudur. Sayfa düzeninin anlaşılır olması ve sayfada gezinmenin basit olması durumudur. Bütün bu durumlar açılış sayfası deneyimi ile ilgili durumu etkilemektedir.
  • Ortalamanın üzeri, ortalama ya da ortalamanın altı gibi üç durum söz konusu olabilmektedir.
    • Ortalama ya da ortalamanın üzerinde bir durum söz konusu olduğunda, adwords’te yer alan anahtar kelimelerinin hepsinin karşılaştırılması yapılır. karşılaştırma sonucunda anahtar kelimeye ait olan açılış sayfasının bilgi ve düzeni ile ilgili bir sorun ile karşılaşmadığı durumdur.
    • Ortalamanın altında bir durum söz konusu olduğunda, kullanıcıların aradıklarına erişme konusunda zorluk çekmediklerinden emin olmak için açılış sayfasının geliştirilmesi için yapılan değişiklikler olmaktadır. Ayrı ayrı anahtar kelimeler için hedef URL oluşturarak yapılabilmektedir.
  • Satış ve kaydolma gibi olayların azalması söz konusu olduğunda açılış sayfalarının belirlenebilmesi için bu durumun kullanılması gerekmektedir.
  • Adwords için kalite puanının belirlenebilmesi için birçok faktör dikkate alınmaktadır. Anahtar kelimenin kalite durumu, yüksek kalite puanı ve düşük açılış sayfasına sahip olmak ya da tam tersine bir durum olması mümkündür. kalite puanı yüksek olduğu zamanda bu faktörlerin değerlendirilmesi, gelişmesi gereken alanların belirlenmesine katkıda bulunmaktadır.
  • Anahtar kelime ile ilgili olan açılış sayfası deneyiminin öğrenilebilmesi için kampanyalar kısmından Anahtar Kelimeler sekmesine gidilmesi ve imlecin anahtar kelimelerden birinin yan kısmındaki balon simgesinin üzerine getirilmesi gerekmektedir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif