Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


AİLE DURUMU

Reklam ve web sitesinin uygun olduğu kitle grubunu belirlemek için tüm reklamı kapsayan bir durumdur. Reklamlara bazı kısıtlamalar koyarak reklamın ne zaman ve nerede gösterileceğini belirlemektedir. Bu kısıtlamalar “aile için güvenli”, “aile için güvenli değil” ve “yetişkinlere uygun” şeklindedir.

 

  • Google reklamların reklamcılık politikasını uygun olup olmadığını anlamak için reklamın oluşturulduğu ya da düzenlendiği andan itibaren incelemektedir. Reklamın ve web sitesinin içeriğine göre aile durumu kısıtlaması reklamın google tarafından incelemesinden sonra yapılmaktadır.
  • Üç tane aile durumu bulunmaktadır. bunlar aile için güvenli, aile için güvenli değil ve yetişkinlere uygun şeklindedir.
  • Reklam için atanan bu durum reklamın gösterileceği ülkeleri ve reklamın nerelerde gösterileceğini belirlemektedir. mesela yetişkinlere uygun reklam gösterilen ülkeler yetişkinlere uygun nitelikteki aramalar ile sınırlandırılırken bu reklamlar bazı ülkelerde hiç gösterilmezler. Bu konuda daha fazla bilgi edinebilmek için aile durumu politikası bölümünden yararlanılabilir.
  • Kampanyalar sayfasının reklamlar sekmesindeki “Durum” sütununa bakarak reklamın onay durumu kontrol edilebilmektedir. güvenli ve aile için uygun olan reklamlar Onaylandı şeklinde görüntülenmektedir. Diğer aile durumları Onaylandı (yetişkinlere uygun) ya da Onaylandı (aile için güvenli değil) şeklinde etiketli halde bulunurlar.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif