Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


ALAKA DÜZEYİ

Kullanıcıların araştırdığı kelimeler ile reklam içeriklerinin uyuşma oranıdır.

 

  • Web sitesindeki ve reklam açılış sayfasındaki içeriğin reklam ve anahtar kelime ile alakasının olması gerekmektedir. Web sitesinde yer alan ürün ve hizmetin veya sayfada bulunan diğer içeriklerin kullanıcılar tarafından reklam sayfasında kolay bir şekilde algılanması gereklidir.
  • Oluşturulan reklam kampanyalarının firmayı, ürünü ve hizmeti iyi bir şekilde temsil etmesi adına adwords reklamlarında ücretlendirme sistemi içerisinde ilgi düzeyi kısmen rol oynamaktadır. Alaka düzeyi yüksek olan bir reklamda açılış sayfası ve uyumlu anahtar kelime listesi sonucunda daha düşük reklam maliyetleri ile daha yüksek reklam konumları elde edersiniz.
  • Alaka düzeyi, reklamın, anahtar kelimenin, web sayfasının müşterilere ne kadar ve nasıl faydalı olduğunu google tarafından ölçmede kullanılan Kalite Puanının bir unsurudur. Kalite Puanları yüksek olan reklamlar alaka düzeyi yüksek olan reklamlardır.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif