Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


ANAHTAR KELİME DURUMU

Reklamınızın yayınlanmasını istediğiniz her bir anahtar kelime için o kelimenin reklam gücünü gösteren bir durumdur.

 

 • Reklam hesaplarınızda kampanyalar sayfanızın anahtar kelimeler için ayrılan sekmedeki “Durum” bölümünden anahtar kelimeleriniz o andaki durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Her bir anahtar kelimenin birden fazla durumu, önce en alakalı durum olmak üzere gösterilir.
 • Anahtar kelime durumları aşağıdaki şekilde gösterilir.

Devralınan durumlar: Şu anda anahtar kelime etkin olmayan bir reklam grubunda veya kampanyada olduğu için reklamları tetiklemiyor olabilir.

 • Kampanya duraklatıldı ya da Reklam grubu duraklatıldı: Önceden duraklatılan anahtar kelime için yayınlanmayan kampanya veya bir reklam grubu bulunuyor olabilir.
 • Kampanya silindi veya Reklam grubu silindi: Önceden silinmiş olan anahtar kelime için yayınlanmayan bir kampanya ve bir reklam grubu bulunuyordur.
 • Kampanya beklemede: Başlangıç tarihi ileri bir tarihte olan anahtar kelime için yayınlanmaya başlamamış olan bir kampanya bulunuyordur.
 • Kampanya sona erdi: Bitiş tarihi geçen anahtar kelime için yayını durdurulmuş olan bir kampanya bulunuyordur.
 • Kampanya askıya alındı: Ön ödemeli hesap bakiyesi tükenmiş olan anahtar kelime için geçici bir süreliğine duraklatılmış bir kampanya bulunuyordur.

Manuel durumlar: Bir ayarı değiştirilen anahtar kelimenin reklamları tetiklemiyor olabilir.

 • Duraklatıldı: Önceden duraklatılan anahtar kelimenin reklamları tetiklenmiyor olabilir. Silindi: Önceden silinen anahtar kelimenin reklamları tetiklenmiyor olabilir

Onay durumları: Reklamcılık politikasının karşılandığından emin olunmak istenen anahtar kelime google tarafından incelemesi yapılan onay sürecinin belirli bir aşamasını kapsamaktadır.

 • Uygun: Etkin bir anahtar kelime dururumu vardır ve reklamlar gösterilebilir. Onaylanmadı: Adwords politikasını ihlal eden anahtar kelime reklamları tetikleyemez Site askıya alındı: tanıtılan web sayfası adwords politikasını ihlal eden anahtar kelime reklamları tetikleyemez.

Sistem durumları: başka bir faktörden dolayı etkilenen anahtar kelime performansıdır.

 • Düşük arama hacmi: Google’da arama yoğunluğu az olan anahtar kelime geçici olarak askıya alınır. Anahtar kelimenin kullanıcıların aradıkları ile alakalı olmadığı bir durum görülmektedir.
  Düşük kalite puanı nedeni ile nadiren gösteriliyor: Kalite puanı düşük olan anahtar kelime reklamların gösterilmesini engel oluyordur.
  İlk sayfa teklifi tahminini altında: Etkin olan anahtar kelime reklamların görünmesini tetikliyor olabilir. Yalnız tıklama başına maliyet (TBM) teklifi, google arama sonuçlarında reklamların ilk sayfaya yerleştirilen tutarından daha düşüktür.
  Az sayıda sayfa ile eşleşme: Az sayıda sayfa ile eşleşen anahtar kelime geçici bir süreliğine askıya alınır. Görüntülü Reklam Ağı içerisinde anahtar kelimenin yaygın olmadığı bir durum söz konusudur.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif