Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


ANAHTAR KELİME EŞLEŞME SEÇENEKLERİ

Reklamları tetiklemek için kullanıcıların aradıkları kelime ile anahtar kelimenin ne ölçüde eşleştiğinin kontrolünü sağlayan bir araçtır.

 

 • Reklamların gösterilmesini sağlamak amacı ile kullanıcıların aramalarını kontrol etmeye yardımcı olmak için eşleşme seçeneği her bir anahtar kelime için kullanılır. Her bir anahtar kelime için birden fazla eşleşme seçeneği kullanılabilir. eşleşme seçeneği belirtilmediği takdirde anahtar kelimenin geniş eşleşmeli olduğu kabul edilmektedir.
 • Aşağıdaki seçeneklerde bilgilerin özeti verilmiştir:

Geniş eşleşme: Kullanıcılar tarafından aranan kelimelerin reklama ait olan anahtar kelime ile ilgili olan varyasyonların arama sonuçlarında gösterilmesidir.

 • Örnek olarak “kedi yavruları” verilsin.
 • Eşleşme sonuçlarındaki aramalarda çıkabilecek olan anahtar kelimeler kedi yavruları, kedi yavrusu fotoğrafları, kedi yavrusu sahiplenme

Geniş eşleşme düzenleyici: Reklama ait olan geniş eşleşmeli anahtar kelimenin aramalar sonucunda varyasyonları ile eşleşmesi ile gösterilen sonuçlardır.

 • Örnek olarak +kedi +yavrusu +sahiplenme Eşleşme sonuçlarındaki aramalarda çıkabilecek olan anahtar kelimeler kedi yavrusu sahiplenme, nasıl kedi yavrusu sahiplenebilirim, kedi yavrusu sahiplenilebilecek yerler

Sıralı eşleme: Reklama ait olan anahtar kelime veya reklama ait olan anahtar kelimeye yakın olan varyasyonların aynı zamanda da başka kelimelerle de eşleşen aramalarda gösterilmesini sağlar.

 • Örnek olarak “kedi yavrusu sahiplenme” verilsin.
 • Eşleşme sonuçlarındaki aramalarda çıkabilecek olan anahtar kelimeler kedi yavrusu sahiplenme, kedi yavrusu sahiplenme ve ilk bakım

Tam eşleşme: Reklama ait olan anahtar kelime veya reklama ait olan anahtar kelimeye yakın olan varyasyonların yanında başka kelime olmadan kullanılan aramalarda gösterilmesini sağlar.

 • Örnek olarak “kedi yavrusu sahiplenme” verilsin.
 • Eşleşme sonuçlarındaki aramalarda çıkabilecek olan anahtar kelimeler kedi yavrusu sahiplenme

Negatif eşleşme: Alakalı kelimeler içeren aramalar sonucunda reklamın gösterilmesini sağlar.

 • Örnek olarak “-ücretsiz” verilsin.
 • Eşleşmeyecek aramalar ücretsiz kedi yavrusu sahiplenme, ücretsiz kedi yavrusu takvimleri, ücretsiz kedi yavrusu isteyenler
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif