Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


ANAHTAR KELİMELER

Reklamının yapılmasını istediğiniz ürün ya da hizmetin ve bu reklamların yerinin ve zamanının belirlenmesine yardımcı olarak seçilen kelime ya da kelimelerdir.

 
  • Yapılan reklamların kullanıcılar tarafından kolayca bulunabilmesini ve görüntülenmesini anahtar kelimeler sağlamaktadır. Reklam kampanyası için seçilen anahtarların ilgi düzeyleri ve kalitesinin yüksek olmasının en önemli nedeni sayfanızı ziyaret eden ve müşteri olma imkânı yüksek olan kullanıcılardır.
  • Kullanıcıların arama motorlarında yaptıkları araştırmalar doğrultusunda reklamlar, anahtar kelimenin kullanıcının arama kelimesi ile alakasına göre görüntülenebilme olanağıdır. Anahtar kelimeler aynı zamanda verilen reklam ve anahtar kelime ile ilgili arama motorlarındaki sitelerle karşılaştırılmaktadır.
  • İyi bir anahtar kelime reklam performansını arttırır aynı zamanda maliyetlerin azalmasına yardımcı olur. Anahtar kelimenin kalitesi yeterli olmadığı zaman maliyetler artabilir ve verilen reklamın konumu kötü bir şekilde değişebilir.
  • Mevcut olan anahtar kelimeye aramalar sonucunda reklamın hangi aramalar ile eşleşebileceğini kontrol amaçlı olarak yeni eşleşme türleri ekleyerek sağlayabilirsiniz.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif