Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


BÜTÇE TALİMATI

Bütçe talimatı, belirli bir zaman zarfı içerisinde hesabın harcaması düşünülen para tutarının belirlenebilmesidir. Aylık faturalandırma sistemini kullanan reklam verenlerin kullanımına sunulmaktadır.

 
  • Hesaptaki faturalandırma sekmesinden “Talimatlar” sekmesi tıklanarak belirlenen tutar harcanırken bütçe talimatı izlenmektedir.
  • Hesabın reklam yayını, bütçe harcandığında ve bütçe talimatı için belirlenmiş bitiş tarihine gelindiğinde durdurulur. Talimatlar düzenli olarak kontrol edilerek reklamın yayınında kesinti olmaması sağlanmaktadır.
  • “sınırsız” şekilde ayarlanan bütçe talimatı, belirli bir tutarla adwords kampanyasının sınırlı olmadığını, günlük bütçe ile her kampanyanın sınırının belirlendiğini ifade edilmektedir.
  • Günlük harcama, bütçe talimatında bitiş tarihi ve tutarı belirtildiğinde, günlük bütçeler tarafından kontrol edilmeye devam etmektedir. Yalnız belirtilen zaman diliminde bütçe talimatındaki tutar ek bir limit işlevi görmektedir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif