Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


BÜTÇEYLE SINIRLI

Günlük bütçe önerilen tutardan düşük olduğu zaman kullanılmakta olan bir kampanya türüdür. Reklamların düzenli bir şeklide ve gösterilebileceği kadar sık gösterilmemesi bu tür kampanyalardan kaynaklanmaktadır.

 
  • Kampanyalar tablosunun durum sütununda kampanyalar “bütçeyle sınırlı” durumuna sahip olabilmektedir. Bütçenin önerilen günlük bütçeden düşük olduğu bu durum sayesinde gösterilmektedir.
  • Önerilen tutarın altında olan bütçe bu; sistem, bütçenin anahtar kelimenin alabileceği tıklanma yoğunluğunun tamamını karşılamayacağının tahmin edildiği anlamına gelmektedir. Sistem reklamların görünme sıklığını azaltarak bütçenin gün içerisinde yetmesini sağlamaktadır. Reklam kampanyaları görünebileceklerinden daha az görünerek, görünmeye devam etmektedir.
  • Kampanyanın bütçeyle sınırlı olması durumunda bile başarılı olması mümkündür ve hedeflerin karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Daha çok gösterim fırsatı yaratılması açısından bütçenin arttırılması gerekmektedir.
  • Kampanyalar kısmındaki “Bütçeyle sınırlı” sekmesinden farklı bir bütçe kullanılarak kampanyanın ne kadar gösterim alabileceği incelenmektedir. Kampanyadaki teklifler düşürülerek mevcut bütçe ile daha fazla tıklama oranı alma imkânı sağlanabilmektedir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif