Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


DÖNÜŞÜM İZLEME

Tıklama alan reklamların satış ve olası satış gibi anlamlı işlemlere ne şekilde yol açtığını ölçmeye yardımcı olan ücretsiz olarak hesaba sunulan bir araçtır.

 

  • Değerli olan ve doğrudan bir şeklide reklama yapılan bir tıkla ile satın alma, telefon ile arama, bültene kaydolma, olası satış, belirli bir sayfanın görüntülenmesi ya da indirme gibi davranışlara yönelen tüketiciler sayesinde dönüşüm gerçekleştirilmiş olunur. Web sitesinde gerçekleşen bu tür etkinlikleri Dönüşüm İzleme ölçmektedir.
  • İşletmenin başarısı ile ilgili olan reklamların performansı hakkında ayrıntılı bilgi sağladığından dolayı dönüşümleri izlemek önemlidir. İşletme için yararlı olan etkili reklam ve anahtar kelimelerin saptanmasına Dönüşüm İzleme yardımcı olmaktadır.
  • Web sitesinin HTML koduna küçük bir izleme kodu parçası eklenerek düzenlendiği takdirde Dönüşüm İzleme aracı kullanılabilmektedir. Reklam kullanıcı tarafında tıklanıldığında, kullanıcının bilgisayarında ya da cep telefonuna bu kod bir çerez yerleştirir. Dönüşüm sayfalarında birine kullanıcılar ulaştığı takdirde çerez adwords tarafından algılanmakta ve başarılı bir dönüşüm kaydedilmektedir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif