Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


DÖNÜŞÜM

Kullanıcılar tarafından reklamın tıklanması ile değerli olarak kabul edilen işlemi tamamladığı takdirde örneğin web sitesinden bir ürün satın aldığında ya da cep telefonu ile işletmeyi aradığında yapılan bu işleme dönüşüm denilmektedir.

 

  • Değerli olan ve doğrudan bir şeklide reklama yapılan bir tıkla ile satın alma, telefon ile arama, bültene kaydolma, olası satış, belirli bir sayfanın görüntülenmesi ya da indirme gibi davranışlara yönelen tüketiciler sayesinde dönüşüm gerçekleştirilmiş olunur. Hangi işlemin işletme açısından dönüşüm olarak kaydedileceği işletmeye bağlıdır.
  • Reklamların işletmeye ne derece değer kattığının anlaşılmasına dönüşümler yardımcı olmaktadır. Buna bağlı olarak en önemli veri parçalarından biri oluşturulmuş olur.
  • Kullanıcılar tarafından reklamların tıklanması sonucunda web sitesinde ne gibi işlemler yaptıklarının öğrenilmesine yardımcı olan Dönüşüm İzleme, hesaba sunulan ücretsiz bir araçtır.
  • Tıklama başına 1 ve tıklama başına birden çok şeklinde raporlarda görülebilecek iki dönüşüm türü bulunmaktadır.
    • Dönüşüm (tıklama başına 1): İlgili davranışa neden olan 30 gün içerisinde her Adwords reklamı tıklaması için sadece bir dönüşüm kaydedilmektedir. Bir kullanıcı reklamı tıklayarak birden fazla dönüşüm sağladığında bu yöntem kullanılıyor ise sadece bir dönüşüm kaydedilmektedir. Kullanıcı başına kaydedilen olası satışlar ve kayıt işlemleri gibi dönüşümlerin ölçülmesi için yararlıdır.
    • Dönüşüm (tıklama başına birden çok): reklamın her tıklaması için birden çok dönüşüm kaydedilmektedir. Çevirim içi satın alma işlemlerinde olduğu gibidir. Gerçekleştiği takdirde kesin getirisi olan dönüşümlerin ölçülmesi için yararlıdır.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif