Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


DÜŞÜK ARAMA HACMİ

Arama geçmişi google de çok olan ya da arama geçmişi hiç olmayan anahtar kelimeler için verilen bir durumdur. Reklamların görüntülenecek şekilde anahtar kelime arama yoğunluğu artana kadar etkin olmaz.

 

  • Google de çok az arama yoğunluğu alan anahtar kelimeler “Düşük arama hacmi” ibaresi ile işaretlenmiştir. Bu nedenle anahtar kelimeler kullanıcıların aramaları ile çok alakalı olmadığından dolayı bu durum ile karşılaşılmaktadır. Bu anahtar kelimeler arama yoğunluğunun artmasına engel olduğundan dolayı google tarafından dever dışı bırakılmaktadır.
  • Bu gibi anahtar kelimelerin arama yoğunluklarında az miktarda da olsa artış olduğu takdirde bu anahtar kelimeler yeniden aktif duruma gelir ve reklamlar tekrardan gösterilecek şekilde tetiklenmeye başlar. Bu durumu sistem haftada bir kontrol eder ve günceller.
  • Mesela anahtar kelime çok belirgin, anlaşılması zor ya da ciddi boyutta yanlış yazılmış olabilir. Reklam açık arttırmasının dışında tutulan anahtar kelimeler, reklamların Adwords tarafından daha iyi yayınlanmasını sağlamakta ve anahtar kelime hacminin sistemde azaltılması sağlanmaktadır. Anahtar kelimelerden bir tanesinin açık arttırmaya katılması durdurulmadan önce sistem, dünya genelinde son iki ayda belirli olan bir anahtar kelime için yapılan arama sayısını değerlendirmektedir.
  • Anahtar kelimenin arama hacmi düşük olduğu durumlarda;
    • Haftada bir otomatik olarak kontrol edilmesini bekleyerek hiçbir şey yapmadan beklenebilir. Anahtar kelimenin tekrardan etkinleşebilmesi için daha fazla kullanıcı tarafından aranmaya başlaması gerekmektedir. Yeni bir markanın, terimin ya da ürünün reklamı yapıldığı taktirde özellikle bu seçenek yararlı olabilmektedir.
    • Farklı anahtar kelime fikirleri bulabilmek için anahtar kelimenin silinmesi ve Anahtar Kelime Aarcı’nın kullanılmaya başlanması gerekmektedir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif