Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


GELİŞTİRİLMİŞ TBM

Satışla ya da diğer bir dönüşümlerin web sitesinde sonuçlanma olasılığı yüksek olan durumlarda teklifi yükselten bir teklif verme özelliğidir. Teklif dönüşüm ile sonuçlanma olasılığı düşük olan durumlarda düşmektedir.

 
  • Reklam bütçesinden daha fazla yararlanmaya yardımcı olabilecek olan geliştirilmiş tıklama başına maliyet isteğe bağlı bir özelliktir.
  • Belirlenen maksimum tıklama başına maliyet (TBM) teklifleri ile geliştirilmiş TBM çalışmaktadır. Reklamların görüntülenmeye uygun olduğu her satış ya da kayıt gibi bir dönüşüm sağlama olasılığına göre geliştirilmiş TBM, teklifleri dinamik bir şekilde düşürür ya da yükseltir.
  • Anahtar kelime ile dönüşüm sağlama olasılığının daha yüksek olduğu durumlar söz konusu olduğunda özellikle teklif yükseltilir. Teklif düşürme reklamın dönüşüm sağlama olasılığının düşük olduğu tahmin edildiği durumlarda gerçekleşmektedir. Genel dönüşüm başına maliyet sabit kalırken veya azalırken, reklamın daha fazla dönüşüm sağlaması geliştirilmiş TBM kullanıldığı zaman beklenir.
  • Dönüşüm Optimize Edici, geliştirilmiş TBM gibi benzer özellikte olan daha fazla satış ya da dönüşüm elde etmeye yardımcı bir diğer özelliktir. Geliştirilmiş TBM’nin belirlenen maksimum TBM teklifi ile çalışması Dönüşüm Optimize Edici’nin ise bunu yapmaması aralarındaki en belirgin farktır. Dönüşüm Optimize Edici trafiği %100 oranında değiştirirken geliştirilmiş TBM’nin başlangıçta %50 oranında değişiklik yapması daha sonra ise performansa bağlı olarak yüzdeyi arttırması ya da azaltması aralarındaki bir diğer farktır.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif