Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


İLK SAYFA TEKLİFİ TAHMİNİ

Arama sonuçlarının ilk sayfasında reklamın görünmesinin sağlanması için ayarlanması gereken teklifin tahmini bir tutarıdır.

 
  • Bir arama sorgusu anahtar kelime ile tam olarak eşleştiğinde bu tahmin reklamın ilk sayfada görünmesi için gereken tıklama başına maliyet (TBM) teklifine yakın bir değerdir. Reklamın görünmesi teklifin bu tahmini karşılamaması durumunda da yine de mümkün olmaktadır. Fakat ilk sayfada arama sonuçlarının görünmeme olasılığı daha yüksek olmaktadır.
  • Anahtar kelimenin Kalite Puanını ve geçerli reklam veren rekabetini her bir anahtar kelime için tahmin, temel alır. Anahtar kelimenin Kalite Puanının yetersiz olduğu ve yükseltilmesinin gerektiği, ilk sayfa teklif tahmininin çok yüksek olması ile ilgilidir.
  • Anahtar kelimeler tablosundaki “Tah. İlk sayfa teklifi” sekmesinden anahtar kelimelerin ilk sayfa teklif tahminleri görülebilmektedir.
  • Sonuçlar kesin tahmini vermez; ilk sayfa teklif tahminini teklif karşılasa bile reklamın ilk sayfada görünmeme olasılığı her zaman söz konusu olabilir. En doğru teklif kararı vermek için tahmin kullanılması gerekir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif