Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


REKLAM ALAKA DÜZEYİ

Reklam ile anahtar kelimenin ne kadar yakından alakalı olduğunu ölçen bir anahtar kelime durumudur.

 
  • Reklamdaki mesajla anahtar kelimenin ne kadar iyi bir eşleşme gösterdiğini bu durum açıklar. Örneğin, anahtar kelimeyi kullanarak bir kullanıcı arama yaptığında ve reklam görüntülendiğinde bu kullanıcının araması ile reklam doğrudan alakalı gözükür mü?
  • Ortalamanın üstünde, ortalama ve ortalamanın altında gibi sahip olunabilecek üç olası durum söz konusudur.
    • “Ortalama “ veya “ortalamanın üstünde” durumuna sahip olma: Anahtar kelimenin Adwords’teki diğer tüm anahtar kelimeler ile karşılaştırılması durumunda, bu anahtar kelimenin reklam alaka düzeyi ile ilgili önemli bir sorun olmadığı anlamına gelir.
    • “Ortalamanın altında” durumu, anahtar kelimenin veya reklamın yeterince spesifik olmadığı veya çok fazla konuyu reklam grubunun kapsadığı anlamına gelir. Daha küçük bir anahtar kelime grubu ile reklamın yakından alakalı olması sağlanarak, net olarak belirlenmiş bir temaya sahip reklam grupları oluşturulması denenir.
  • İyi bir performans gösterebilmesi için reklamın, alaka düzeyi yeterliliğe sahip olmayan anahtar kelimelerin belirlenmesine yardımcı olması için bu durum kullanılmalıdır.
  • Çok sayıda kalite faktörünü Adwords Kalite Puanı’nın belirlenmesinde dikkate aldığından bir anahtar kelimenin düşük bir reklam alaka düzeyine ve yüksek bir Kalite Puanı’na ya da tam tersi bir duruma sahip olması mümkündür. bu faktörler, Genel Kalite Puanının yüksek olması durumunda da ayrı ayrı değerlendirilemez, geliştirilmesi gereken potansiyel alanların belirlenmesine yardımcı olur.
  • Kampanyalar sayfasından Anahtar Kelimeler sekmesine gidilerek ve farenin imlecinin herhangi bir anahtar kelimen yan kısmındaki konuşma balonu simgesinin üzerine getirilmesi durumunda anahtar kelimeye ilişkin reklam alaka düzeyi durumunu görmek mümkün olabilir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif