Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


SIRALI EŞLEME

Tam olarak anahtar kelime öbeğini veya tam olarak anahtar kelime öbeğine yakın varyasyonları kullanıcının araması, reklama yalnızca, sonrasında veya öncesinde başka kelimeler ile birlikte içerdiğinde gösterilmesini sağlayan bir anahtar kelime ayarıdır. Sıralı eşleme anahtar kelimesi “Bisiklet zili”; “bisiklet zili”, “bisiklet zili alın” ve “bisiklet zili incelemeleri” için bir kullanıcı arama yaptığı zaman reklamın gösterilmesini sağlayabilir.

 
  • Reklamı gösterecek şekilde bir anahtar kelimenin tetiklenmesine yalnızca, tam olarak anahtar kelime öbeğine yakın varyasyonları veya tam olarak anahtar kelime öbeğini kullanıcı, söz konusu kelime öbeğinden sonra veya önce potansiyel olarak başka kelimeler ile birlikte aradığında izin verir. Yakın varyasyonları tekil çoğul kullanımlar, yazım hataları, kökten türemiş kelimeler, baş harflerle oluşturulmuş kelimeler, aksan işaretleri ve kısaltmalardır.
  • Örneğin, sıralı eşleşmeli bir anahtar kelime olarak “kedi yavrusu sahiplenme” eklendiğinde, kullanıcının araması “kedi yavrusu sahiplenme” anahtar kelimesini veya “kedi yavrusu sahiplenme hikâyeleri” veya “kedi yavrısu sahiplenme hikâyeleri” gibi “kedi yavrusu sahiplenme” anahtar kelimesinin yakın varyasyonlarını içerdiğinde Adwords’e sadece reklamın gösterilmeye çalışılması söylenmiş olur.
  • Anahtar kelimenin reklamın görünmesi için bir kullanıcının arama terimine ne kadar benzemesi gerektiğini kontrol etmeye yardımcı olan dört anahtar kelime eşleme seçeneğinden biri sıralı eşlemedir. Bir veya daha fazla eşleme seçeneği bir anahtar kelime için belirlenebilir ve varsayılan olarak geniş eşleme özel olarak bir eşleme seçeneği belirlenmediği sürece kullanılır.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif