Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


TAM EŞLEME

Reklamın gösterilmesini tam olarak anahtar kelime öbeğini veya tam olarak anahtar kelime öbeğine yakın varyasyonları kullanıcı aradığında sağlayan bir anahtar kelime ayarıdır. Reklamın gösterilmesini sağlayabilmesi için tam eşleşmeli “bisiklet zili” anahtar kelimesinin, kullanıcının tam olarak “bisiklet zili” anahtar kelimesini veya tam olarak “bisiklet zili” anahtar kelimesinin yakın varyasyonlarını araması ve başka kelimeler kullanmaması gerekir.

 
  • Hesaba eklenen anahtar kelimeyi veya tam olarak bu anahtar kelimenin varyasyonlarını kullanıcı tam olarak aradığında, reklamın gösterilecek şekilde tetiklenmesine söz konusu anahtar kelime tam eşleşme ile izin verir. Yakın varyasyonları yazım hataları, baş harfle oluşturulmuş kelimeler, tekil ve çoğul kullanımlar, kısaltmalar, kökten türemiş kelimeler ve aksan işaretleridir. Reklam, söz konusu arama için doğru kelimeler yanlış sıra ile kullanılırsa veya fazladan kelimeler bulunursa gösterilmez.
  • Örneğin, tam eşleşmeli bir anahtar kelime olarak “kedi yavrusu sahiplenme” eklendiğinde, kullanıcı “kedi yavrusu sahiplenme” anahtar kelimesini veya “kedi yavrısu sahiplenme” gibi “kedi yavrusu sahiplenme” anahtar kelimesinin yakın varyasyonlarını aradığında, Adwords’e sadece reklamın gösterilmeye çalışılması söylenmiş olur. eşleşme türleri arasında bu en spesifik olanıdır ve bazı durumlarda alakalı trafiği kaçırılmasına neden olur.
  • Reklamın görünmesi için anahtar kelimenin bir kullanıcının aradığı terime ne kadar benzemesi gerektiğini kontrol etmeye yardımcı olan dört anahtar kelime eşleme seçeneğinden biri tam eşlemedir. Bir veya daha fazla eşleme seçeneği bir anahtar kelime için belirlenebilir ve geniş eşleme seçeneği varsayılan olarak özel bir eşleme seçeneği belirlenmediği sürece kullanılır.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif