Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


ÜRÜN HEDEFİ

Alakalı aramalar için ürün listeleme reklamlarını tetiklemesi gerektiğini belirtmek için Google Merchant Center hesabındaki ürünlerden hangilerinin kullanılacağını belirleyen bir yöntemdir. Farklı teklifler farlı ürün grupları için belirlenebilir.

 
  • Ürün hedefleri ürün listeleme reklamı kampanyasını yürütmek için gereklidir. Kampanya düzeyinde ürün hedefleri oluşturulur ve hem Adwords hem de Google Merchant Center hesabında belirlenen özellikler kullanılarak tanımlanır.
  • Anahtar kelimelerden farklı olarak ürün hedefleri çalışır. Hangi aramaların reklamları tetiklemesi gerektiği anahtar kelimeler ile tanımlanabilir. Google Merchant Center hesabındaki ürünlerden hangilerinin sunulmak istendiği ürün hedefleri ile tanımlanır. Kullanıcının aramasının ürün ile alakalı olduğu her durumda Adwords reklamı gösterir.
  • Hangi ürünlerin tanıtılmak istendiğini ürün hedefleri bildirdiğinden, en az bir ürün hedefine ürün listeleme reklamları yayınlamak için ihtiyaç duyulur.
  • Ürün filtrelerinden ürün hedefleri farklıdır. Hem ürün listeleme reklamları hem de ürün uzantıları ile birlikte filtreler kullanılabilir. Sadece ürün listeme reklamları ile ürün hedefleri kullanılır. Filtreler uygun bir ürün gruplaması tanımlamak için kullanıldığında, sadece Google Merchant Center hesabında yer alan ve tanımlanan ürün grupları ile eşleşen ürünleri Google gösterir. Ürün filtreleri genellikle “bilgisayar” gibi ürün grupları ile ilgilidir ve daha genel olur. Ürün hedefleri genellikle “Chrome işletim sistemli dizüstü bilgisayarlar” gibi alt grup içindeki belirli ürünler ile ilgilidir ve yalnızca ürün listeleme reklamlarına özeldir.
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif