Google AdWords Sözlüğü

Burada, aAdWords ile ilgili Arama motoru pazarlama (SEM), Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında önemli birçok bilgi bulabilirsiniz,. Google AdWords sözlüğümüz sürekli güncellenir.

Aşağıdaki sözlüğmüzde bulamadığınız bir terim varsa buraya tıklayınız


YATIRIM GETİRİSİ (YG)

Harcamanın reklam için yapılması ile o reklamdan karşılığında elde edilen karın tutarıdır. Karın reklam maliyetine oranını yatırım getirisi ölçer.

 
  • Adwords’ün işletme üzerinden gerçek etkisini YG gösterdiğinden, reklam verenler için genellikle en önemli ölçümdür. Gösterim ve tıklama sayısını bilmek ne ölçüde yararlı ise reklamın katkısının işletmenin başarısına ne ölçüde yararlı olduğunu bilmek daha da iyidir.
  • YG’yi ölçmeye Adwords’un yardımcı olması için, kullanıcının reklamı tıkladıktan sonra web sitesinde yapılması istenen işlemleri yani satın alma, kayıt olma veya indirme gibi dönüşümleri izlemek gerekir. Dönüşüm İzleme veya Google Analytics hesaptaki dönüşümleri izlemeye yardımcı olan ücretsiz araçlar denenmelidir.
  • Şu şekilde kampanyanın YG’si hesaplanabilir: reklamdan elde edilen gelirden reklam maliyetleri çıkarılır ve elde edilen tutar toplam reklam maliyetine bölünür. (Gelir – Maliyet) / Maliyet = YG
Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif