Google - İndeksden sürgün edilmek

Bir web sitesi ayrica Google indeksinden çikarilabilir yani sürgün edilir. Kisacasi bu sayfa sahibi için olabilecek en kötü seydir cünkü ziyaretçilerin büyük çogunlugu web sitelerin genellikle Google arama motoru üzerinden girer. Eger sayfa artik arama sonuçlarinda görünmezse ziyaretçi sayisi önemli ölçüde düser.Google ve diger arama motorlari bir web sitesini önemli bir neden olmadan indekslerinden çikarmaz. Google`in önegin bir web sitesi olusturulmasi ve gelistirilmesinde dikkat edilmesi gereken bazi kurallar vardir. Sitenin yapisi veya içerigi bu kurallara aykiri ise önceden haber verilmeksizin indeksten silinecektir.Kurallara aykiri içerikten ziyada gizli metin, anahtar kelime spami, çift içerik ve diger yetkisiz donanim veya manipülasyon durumlarinda indeksten sürgün olunur.

Web sayfalarinin toplam sayisi nedeniyle web sitenin ne ölçüde kurallari ihlal ettigi ya da kurallara aykiri oldugu bireysel karar verilmez. Sayfa indekslenme veya tarama  sirasinda özel programlar ve filtrelerden geçer ve büyük bir kural aykiriligina rastlandiginda ise web sitesi indeksten kaldirilir.Kurallara aykiri davranmanin bir baska sonucu da `Slow Death´ yani `yavas ölüm'. Bu durumda web sitesi indeksten aniden çikarilmaz yavas yavas, sayfa sayfa kaybolacaktir. Bu tür ayiklama örnegin `Duplicate Content` çift içerige veya domaine sahip olan web sitelerinde sik sik gözlenmistir. Google Analytics yardimi ile sitenin kaldirilma nedeni belirlenebilir ancak Google indeksine tekrar eklenme sansi oldukça düsüktür.

Her durumda arama motorlarinin kurallarina bagli kalmali. Sadece indeksten çikarilmayi önlemek için degil çünkü herhangi bir kural aykiriligi veya manipülasyon tesebbüsü web sitenin siralamasi için ciddi düsüs sagliyabilir. Bir kez sürgün edildikten sonra sadece bu sebebi kaldirarak bir `Reinclusion Request`yani yeniden eklenme isteginde bulunmak gerekir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif