Google - İndekse eklenmek

`Indekslenme` bölümünde belirtildigi gibi bir web sitesinin indekslenmesi için yani Google arama motorunun indeksine alinmasi için iki yol vardir. `Önemli adresler/linkler` altinda kayit olmak için web adresi bulunuyor. Bir kez giris yapildiginda tarayici yani bu durumda Googlebot er ya da geç web sitesini ziyaret edecektir.Genellikle sayfanin ilk arama sonuçlarinda görünmesi birkaç gün sürüyor. Sitenin indekslenmis olup olmadigi `sitesi sorglama` araci kullanarak görülür. Bunun için 'site: www.ihredomain.de' arama motorunun arama kutusuna verilmeli ve web sitesinin indekslenmis sayfalarinin listesi açilir.

Web sitesini indekslemenin bir baska yoluda sayfaya birkaç harici link eklemektir. Googlebot her linki izlediginden hizli bir sekilde web sitesini bulacak ve kayit edecektir. Bu alternatif yöntemin avantaji daha hizli olmasi yani site bazen birkaç saat içinde indekslenmis olur. Ayrica Google harici linkler sayesinde web sitesinin alakasini ve otoritesini daha yüksek degerlendirir. Böylece web sitesinin tümü arama motoru indeksine eklenme süreci de hizlandirilabilinir.Genellikle ilk önce ana sayfa indekslenir, daha sonra yavas yavas alt sayfalar bunu  izler. Sayfa sorgulamasinda her sayfa indekslenmis olur ve  bir sonraki sorgulamada ise bazi sayfalar indekslenmemis görünür. Ikinci durumda yanlistir. Google`in sorgulari iletildigi birçok veri merkezi vardir. Hangi veri merkezine baglanmis olundugu önemlidir, site bu merkezde henüz listelenmemis olabilir. Sayfalar tüm veri merkezlerinden görüntülenen kadar biraz zaman alir.Bir web sitesinde nekadar çok harici link varsa okadar hizli ve daha kapsamli bir sekilde indekse eklenir. Bir kez indekse dahil olundugunda sayfa düzenli olarak degisiklikler veya yeni içerik için ziyaret edilir. Web sitesinde degisiklik yapildiysa örnegin yeni sayfa basliklari veya açiklamalar dahil edildiyse bunlarin arama sonuçlarinda görünmesi bazen uzun bir zaman alabilir.

Bu nedenle web site insasi için zaman ayirmali ve gerçekten herhangi bir temel degisiklik yapilmiyacagina emin olana kadar kayit edilmemelidir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif