Açılış Sayfası Optimizasyonu

Google Adwords Qualified CompanyBir Landingpage (Açılış Sayfası) belli bir ürünün pazarlanmasını hedefleyen ve buna ilişkin bilgiler barındıran yoğun bir sayfadır.Burada Landingpage ‘in(Açılış Sayfasının) ilk izlenimi, ziyaretçinin ürünle ilgilenmesi ya da sayfayı terk etmesi konusunda önemli bir rol oynar.

Bu demek oluyor ki, potansiyel müşteriye en kısa sürede bu ürünün onun için doğru ürün olduğu izleniminin verilmesi gerekir. SEM ( Arama Motoru Marketing) girişimleri, Online Marketing alanında her ne kadar ek ziyaretçi kazandırsa da ayrıca bir Landingpage (Açılış Sayfası) Optimizasyonu ile bu ziyaretçilerin sayfanızdan alışveriş yapmasının ya da hizmetlerinizden faydalanmasının sağlanması gerekir. Niteliksiz trafik çok kez ek masraflar oluşturur.

Etkili marketing uygulamaları bunları filtreleyerek devre dışı bırakır ve bu şekilde sizin için potansiyel müşteriler oluşturulur. Bunun için Landingpage’ler (Açılış Sayfaları) kullanılır, bunlar ziyaretçilerin daha kısa sürede müşterilere dönüşmesini sağlarlar.

Şimdi ücretsiz teklif alabilirsiniz.
EKSPRES TEKLİF

Başarılı bir Landingpage‘de dikkat etmeniz gereken hususlar?

Bir ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmek için, birçok adıma dikkat etmek gerekir. Öncelikle hangi hedef kitleye hitab etmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Sonrasında bir web sitesi işletmecisinin, kullanıcıların nereden geleceğinin ve reklamlarda hangi vaadlerin verildiğinin bilincinde olması gerekir. Bunun dışında dikkat edilmesi gerekenler, ilk tıklama sonrasındaki görüntü tasarımının nasıl olacağı ve hangi ürünün satışının istendiği ya da ziyaretçilerin hangi hizmetlerden faydalanabileceğidir.

Böylece hedef kitlelerin ve erişim kaynaklarının ayrıştırılması gerekir. Her ziyaretçinin, bir web sitesini ziyaret ederken belli bir ihtiyacı vardır. Web sitesi işletmecilerinin ziyaretçilerin bu faaliyete hazır durumlarından faydalanmaları gerekir. Bunu elde etmenin en kolay yolu net bir iletişimdir. Eğer çeşitli öğelere, örneğin farklı metin veya resimlere dikkat çekilirse, bunun etkisi pozitif olacaktır. İlaveten şirketiniz ve ürünleriniz için belli bir güvenin oluşturulması da gerekmektedir. Yani asıl hedef ziyaretçilerinizi ikna etmektir!

Landingpage (Açılış Sayfası) Optimizasyonu – En fazlasını kazanın!

Bir Landingpage, alt sayfa olarak da adlandırılıp, maksimum sayıda ilgilenen kişiler toplama imkânı sağlamaktadır. Yani Landingpage ziyaretçilerin alışveriş yapmasını, tıklamasını, gezinmesini ve bilgilenmesini sağlar. Landingpage’lerin (Açılış Sayfalarının) dönüşüm oranını daha fazla artırmak için, farklı alt sayfalar, örneğin A/B- Testing gibi, çeşitli test yöntemleriyle test edilir.

Bir Landingpage Optimizasyonun faydaları:

  • Dönüşüm oranının artmasını
  • Siteden ayrılma oranının azalmasını
  • Kullanım kolaylığının artmasını
  • Hedef kitlesine net hitap edilmesini
  • Yeni müşteri kazanımını ve markalaşmayı sağlar

 

Online Ajansımız, size müşteri odaklı, uygun fiyat ve profesyonel bir potansiyel analizi sunar. Ücretsiz teklifimizi hemen isteyiniz. Sizinle yapacağımız, bağlayıcı olmayan bir görüşme için sabırsızlanıyoruz. Kavramsal bir Landingpage Optimizasyonundan yararlanın!

 

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif