Online İtibar Yönetimi

Web 2.0 ile birlikte çok sayıda sosyal uygulama ortaya çıktı ve web kullanımını kökten değiştirdi. Böylece internet artık sadece bilgi bulma aracı olarak değil, sosyal etkileşim yani kullanıcılar arasındaki görüş alışverişleri içinde kullanılır oldu. Hatta bloglar, forumlar, yorum portalları ve sosyal ağların kullanımında büyük bir patlama var.

Burada ifade edilen görüşler ve yorumlar Google gibi arama motorları tarafından birkaç saniye içinde herkesin erişebileceği hale gelmektedir, böylece online itibar oluşumuna katkıda büyük etki sağlamaktadır. Dijital itibar başı boş bırakılırsa çoğu zaman vahim sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Belirli bir popülerlik mevcut ise kesin ve sürekli online itibar yönetimi temel önlemler arasında olmalı. Özellikle Online İtibar Yönetimi  dijital dünyadaki itibarınızı yönlendirmeye ve olası olumsuz haberleri yok etmeye veya düzeltmeye olanak sağlar. Böylelikle dışarıya nasıl bir görünüm sergilediğiniz, digital egonuzun gelişimi ve şirketinizin imajının oluşumu kendi elinizde.

Şimdi ücretsiz teklif alabilirsiniz.
EKSPRES TEKLİF

Lobiler, şirketler ve bireyler İtibar Yönetimi kullanmaktadır

İtibarın düzeltilmesi ve imajın güncellenmesi söz konusu olduğunda sadece bireylerin online itibar yönetimi (Online Reputation Management) kullanılmamaktadır. İşletmeler ve hatta lobileri bu çok etkili araçtan yararlanmaktadırlar.

Hatta arama motorları sunucularında ve Gazete, dergi gibi klasik medya üyelerinde de itibar yönetimi her geçen gün artan bir popülerliğe sahiptir. Sonuçta çok farklı içeriklerden oluşur ve bilgi akışı ortaya çıkar. İçerisinde üreticiler, ürün, bayiler, kurum ve şahıslar hakkında yorum ve değerlendirmeler bulunmaktadır. Toplamında her sunulan bilgi dijital itibarınızı oluşturmaktadır ve eklenen mesajlarla sağlamlaşır ya da değişebilir.

Özellikle bireyler sosyal ağlarda, bloglarda, forumlarda ve sohbetlerle farkında olmadan kendileri hakkında bilgi yayarak önemli bir katkıda bulunmaktadır. Bu bilgiler üçüncü şahıslar tarafından okunur ve bazen bu şahıslar tarafından yayılır. Bu yapılırken her zaman verilen bilgilerin orijinal bilgilerle örtüşmesine dikkat edilmez. Yanlış yorumlanma sonucunda oluşan yanlış bilgiler ve söylentilerin yayılmasını önlemek amacıyla eğer mümkünse özel hayat ve kamusal hayatın kesinlikle ayrı tutulması gerekir.

Online İtibar Yönetimi’nin (ORM) avantajları

Şirketler için:

 • Hedefle yönelik imaj düzeltilmesi
 • Markalaşma
 • Arama motorları tarafından kolay ve hızlı bulunurluk
 • Çalışanlar arasında artan kredibilite
 • Müşterilerle yoğun temas (müşteri tutma, müşteri memnuniyeti, vb)
 • Kurumsal kimlik konsolidasyonu
 • Rakiplerden farklılık yaratmak
 • Daha fazla trafik ve daha yüksek dönüşüm oranı

 

Şahıslar için

 • Arama motorları ve Sosyal kanallarında kolay ve hızlı bulunurluk
 • Hedefle yönelik imaj düzeltilmesi
 • gelişmiş kariyer ve iş imkanları

 

Online İtibar Yönetimi - doğru zamanda doğru yerde

Reknova® Online reputasyon ajansı olarak geniş bilgi ve tüm tecrübemizle online imajınızı güçlendirmek ve pozitif algısını artırmak için çalışırız. Bu alanda uzun yıllara dayanan deneyimimiz sayesinde optimal sonuçlar sağlarız. Sizin için çeşitli çarpanları maksimize ederek tüm potansiyelimizi kullanırız.

Bu hizmetlerin içerisine örneğin, bloglar, forumlar, sosyal ağlar, değerlendirme siteleri ve benzer sitelerde yaydığımız haber ve bilgiler girer. Düzenli bir şekilde yapıldığında arzuladığınız imaj yaratılmış olacak ve rakiplerinize bir fark atmış olacaksınız.

ORM hizmetlerimiz standart bir hizmet değil, sizin ihtiyaçlarınıza ve arzularınız doğrultusunda maksimum verim alacağınız bireysel hazırlanmış bir hizmet kombinasyonunun tasarlanmasıdır.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif