Site dışı Optimizasyon - Link sayısı

Bir web sitelsine yönlenen linklerin sayisi da önemli bir siralama faktör. Bununla birlikte tekrar belirtmek gerekir ki, sadece tek bir kuvvetli yani yüksek PageRank`i olan otorite linkin siralama üzerinde birçok zayif linkten daha büyük etkisi olur. Yinede Harici linklerin sayisi önemlidir. Farkliliklar link popülerligi web adresi popülerligi ve IP popülerligindedir.

Link popülerligi:Link Popülerligi siteye yönelen linklerin sayisidir. Buradan tek bir web sitesinden gelen tüm linkler de sayilir.

Web adresi popülerligi: Bu terim, ayni zamanda `Domain popülerligi` olarakta  bilinen, farkli web adreslerinden bir web sitesine yönelen link sayisini kapsar.

IP popülerligi: IP popülerliginde yalnizca farkli IP veya IP bloklarindan alinan linkler sayilir. Genelde her üç faktör bir web sitesi siralamasina dahildir. Her bireysel popülerliginin kesin agirligini tam olarak belirlemek zordur. Ancak link popülerligi sayisi en zayifi olmali çünkü büyük bir web sitesinde alt linkler ile (Footerlink) kolayca yüzlerce baglanti olusabilir. IP popülerliginde olusan sorun ise bazi web sayfa gelistiricisi birçok müsteri sayfalari için ayni IP `yi  kullanir. Bu nedenlerden dolayi Web adresi popülerligi en agirlikli olanidir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif