Site dışı Optimizasyon - Web günlükleri

Bir web günlügü yani kisaca Blog aslinda sadece dijital günlüktür. Artik çesitli konularda bloglar bulunuyor. Ilk bakista Normal bir web sayfasiyla fark görünemiyor.

Bir Blog`un avantajlari basit olusturulmasi ve kolay arayüz kullanimi. Bir web günlügü  sahibine veya ziyaretçilerine sürekli yeni bilgiler, girisler ve yorumlar olusturmayi kolaylastirir. Ilk web günlükleri 90`li yillarin ortalarinda olusturuldu. O zamandan bu yana Blog`larin sayisi durmadan artti. Böylece bunlar da arama motoru gelistirimi için bir konu haline geldi. Web günlüklerinin bir avantaji kalici linkler (Permalink). Genel olarak Blog`da tüm girdiler arsivlenir. Bunlar daha sonra belirli adreslerle açilir ve her zaman baglanti kurulabilir. Birçok web sitesi sahipleri için daha da ilginç olani Blog`larda yorumlar, kisa metinler ve girdiler yazilabilinmesi. Bu islevselligi ve özellikle güncelligi yüzünden Blok`lar arama motorlari tarafindan çok yüksek degerlendirilir.

Yeni link yollari olustugundan birçok Blog`larin yüksek PR`i var yani oterite olarak görülür. Blog`lardan olan harici linkler bu nedenle çok popüler ve bir web sitesinin siralamasini olumlu etkilemek için yardimci olur. Ziyaretçiler ve Blog`larin yarari olan bu sebep diger taraftan ne yazik ki birçok operatör spam nedeniyle Web günlügünü kapatmak zorunda kalmis.

Eger Blog`lardan harici link isteniliyorsa gerçekten anlamli bir katkisi veya açiklama olusturmak için çaba sarf edilmeli.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif