Site dışı Optimizasyon - Link pozisyonu

Bir Web sayfasi arama motorlari tarafindan daha fazla veya daha az önemli alanlara bölünür. Bir sayfanin en önemli parçasi ana metinidir yani içerigi. Bu nedenli metin içinde olan bir link sayfasinin kenarinda yer alandan çok daha yüksek olarak siniflandirilir.

Genellikle asagidaki siniflandirma yapilir: Metin içinde veya sayfa basliginda bir link yüksek degerlendirilir. Sonra sag veya sol taraftaki linkler gelir. En önemsiz linkler (Footerlinks) sayfanin en alt kisminda bulunanlardir. Birçok web sitesi operatörü bu alani takas linkler için kullanir yani bunlar`gerçek` link degildir. Bu örnegin özel olarak olusturulmus sayfalar için, ortaklar için veya link sayfalari için de geçerlidir. Bu linklerde genel olarak arama motorlari tarafindan düsük degerlendirilir.

Harici link bir web sitesinin gerçek içeriginde yer almalidir. Örnegin bir tanitim metini veya bir açiklama yazarak bir veya iki anahtar kelime içeren bir kisa bilgilendirme olusturula bilinir. Daha sonra basit bir alternatif olarak bu metin linkini ortaklara sunulabilir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif