Site içi Optimizasyon – Anahtar kelime analizi

Dogru anahtar kelimeleri seçmek için bir anahtar kelime analizi gerekir. Özellikle sitesinin arama motorlari sonuçlarinda yüksek posizyonlar elde edebilmesi için ilgili anahtar kelime veya arama ifadeleri bulmakta yardimci olur. Ilk olarak, bazi olasi anahtar kelimeler veya sayfanin temasiyla uyusan ve sitesinin bulunmasi istenilen kombinasyonlari dikkate almak gerekir. Sonrada kaç sayfanin zaten bu ilgili anahtar kelimeler altinda listelendigini incelemek gerekir. Bunun  için sadece farkli terimleri arama motorlarina girmek yeterli. Kolayca tek bir anahtar kelime için birkaç milyon sonuç görüntülenebilir.

Bir anahtar kelimesi altinda nekadar çok sonuç bulunursa yeni bir sitesinin anahtar kelimeleri ile hedef listesinde üst posizyonlarda görüntülenmesi okadar zordur. Ilk sayfada siralanan ilk üç pozisyonlar veya ilk sayfada bulunan siteleri analiz edilmeli. Bu rekabet analizi sayesinde hangi kosullar altinda örnegin bir anahtar kelime, adresi popülerligi veya sayfa icerigi sayesinde sitesinin üst posizyonlarda görüntülenebilecegi kontrol edilebilir.Bu sayfalarin HTML koduna bakmak da faydali olacaktir.

Çogunulka tüm ilgili anahtar kelimeler meta etiketinde bulunur. Böylece seçim için yeni fikirler olsabilir. Genelde bir sitesinin erken asamasinda anahtar kelime kombinasyonlari kullanmak daha mantikli. Ama bunun içinde yukarida açiklandigi gibi kontroller edilmelidir.Bu sekilde önceden seçilmis olan anahtar kelimeler en aza indirebilinir. Simdi kalan terim ve kelime kombinasyonlari arasindan en fazla aranan ve rakipler tarafindan çok sik kullanilmayanlar filtre edilir. Bunun için çok sayida araç var.

Bazi araçlar belirli bir süre içerisinde aranan terimlerin sayisini gösterir. Diger programlar ise ayrica kaç tane sitesinin veya hangi sitelerinin belirli arama kelimelerine gelistirilmis oldugunu ve yeni bir sitenin bu terimler altinda yüksek listelenme sansini analiz eder. Bu araçlarin küçük bir seçimi `linkler, araçlar ve yazilim ' bölümünde bulunuyor. Sonuç  olarak birkaç anahtar kelimeye veya kombinasyonlarina karar verilmeli. Ilk basta  3 ile 5 anahtar kelime yeterlidir, bunlar iyi listelendikten sonra daha fazla eklenebilir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif