Site içi Optimizasyon – Diğer Meta etiketleri

Çok daha fazla meta etikeri olsada burada sade kisaca önemli olan birkaç Meta etiketi aciklanacak.

Robotlar: Robot etiketi de hiçbir sitesinde eksik olmamalidir. Bu etiketleri kullanarak arama motoru robotlarina ve tarayicilara özel talimatlar verilebilir, örnegin sitenin arama veya tarama yapilmasi gerekip gerekmedigi belirtilebilinir. Eger beliri komutlar vermek istenirse yani beliri arama motorlarinin tarayicilari siteye yogunlasmasi veya sitenin belirli bölümlerinin indekslenmemesi istenirse dis kaynakli bir metin dosyasi olan robots.txt önerilir.

Ziyaret yogunlugu: Bu etiket de arama motorlari için ve sitesinin robotlar tarafindan ziyaret edilecegi zaman araliklarini belirtilir. Sayfa durmadan  güncelleniyorsa her gün yeni bilgiler için taranmasina talimat verilebilir. Ama eger içerikler nadiren degisiyorsa indeksleme araliklari her iki haftada bir olmasi tamamen yeterlidir. Ancak bu sadece bir öneridir ve sitenin gerçekte hangi siklikta taranacagini çok fazla etkilemez.

Kayit: Bu meta etiketi sayfasinin ara kayit edilmesini saglar ve öncelikle sik sik güncellestirilen sitelerde kullanilmalidir.

Içerik türü: Bu etiketin yardimiyla sitenin türü ve kullanilan karakter kümesi tanimlanir. Burada yer alan bilgiler tarayicilarin noktali olan sesli harfleri (ü, ö, ä) tanimlamasini kolaylastirir.Lisan: sitesinde kullanilan dili belirlemek içindir.

Sayfasi konusu: Bu etiket bir sitesinin konusunu tanimlar. Bu açik degilse yada farkli konular içeren bir sitesinde birden fazla tanim mümkün.

Sayfa tipi: Buraya sitenin türü eklenir. sitenin örnegin rehber, indeks, topluluk veya tamamen bilgilendirici bir site oldugunu bu etiket araciligi ile arama motoru tarayicilarina belirtilir.

Yazar: Yazar etiketi yazar veya sitesinin içeriginden sorumlu olan kisiyi kapsar.

Telif hakki: Bu noktada telif haklari yani sayfasinin içeriginin telif haklarini aciklana bilir. sitenizin siralamasi için önemli rol oynamayan daha birçok meta etiketi mevcut. Gerçekten gerekli olan etiketler zaten sadece baslik, açiklama ve anahtar kelime etiketidir. Önemli olan sitenin her sayfasinda farkli ama tam olarak içerigi yansitan meta bilgileri yanitlamak. Tüm sayfalarda ayni meta etiketlerinden de kaçinilmalidir. Otomatik olarak verilen bilgileri meta etiketlerine dönüstüren 'meta etiket jeneratörleri` yardimci olabilir. Bazi önerilen jeneratörler `linkler, araçlar ve yazilim ' bölümde bulunuyor.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif