Site içi optimizasyon - Görseller

Daha önce de belirttigimiz gibi arama motorlari görüntü veya diger grafik unsurlari degerlendiremez bunlari entegre ederken dikkate alinmasi gereken bazi önemli noktalar vardir. Ilk basta belirtilmesi gereken görsellerin ve multimedya ögelerinin veri boyutunun minimumda yani en azda tutulmasi gerektigi. Kullanicilarin çogunlugunun  DSL baglantisi olsada birçok kullanici hala bir modem veya ISDN kullaniyor.

Bu nedenle bir resim 100 ile 150 kilobayt`ten fazla olmalidir.Her resime kisa bir metin (Alt-Attribut) eklenmeli ve daha ayrintili bir açiklama (Title-Attribut) hatta ayrintili açiklama için bir link (longdesc) eklenmeli.Alt-Attribut`un aslinda görsellerin gösterilmedigi taktirde ziyaretçilere bir alternatif metin sunan fonksiyonu var. Bu örnegin tarayicilarin belirli dosyalari desteklemedigi veya bu verileri otomatik yükleme destegi devrede disi oldugunda meydana gelir.  Kullanici resmin üzerinde maus ile hareket ettigindede alt metini görüntülenir.

Bu nedenle resmin kisa bir özetini veya bir açiklamasini içermelidir. Baslik özniteligi `Title-Attribut` her ögeye veya resme ek olarak bir açiklama veya bilgi ekleme imkani saglar. Genel olarak en azindan her zaman Alt-Attribut  kullanilmalidir. Ziyaretçilere bir görsell hakkinda daha kapsamli bilgi verilmek isteniyorsa Longdesc Attribut`u  kullanarak bir açiklamaya bir link koyulabilir. Burada gösterilen linklerini göremeyen ziyaretçiler için ek olarak resmin yanina dogrudan basit bir metin eklenmesi yararlidir.Bu öznitelikleri kullanmak web sitesinin içerigi hakkinda arama motorlarina degerli ek bilgi saglar ve hedef listesi siralamalari üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktir.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif