Site içi Optimizasyon – İndekslenme

Bir sitesinin bulunmasi isteniliyorsa eger arama motorlari tarafindan indekslenmeli yani tarayicilar bunlari indekse eklemelidir. Indekslenmenin saglanmasi böylelikle bir sitesinin basarili arama motoru gelisiminde en önemli faktörüdür.

Arama motorlarinin sayfayi okuyup analiz edebilmesi için bunlar hatasiz html veya ASCII metini ile yazilmalidir.En uygun Indeksleme için ana ek gereksinimler zaten önceki bölümlerde ele alindi.
Bir site haritasi ile basit yapili dahili linkler ve net bir site navigasyonu arama motoru tarayicilarinin tüm sitesinin içerigini indekslemesini kolaylastirir. Her zaman sitesinin alt seviyelerini mümkün oldugunca düsük sayida tutmak gerekir. Hiyerarsinekadar düz olursa okadar iyi endekslenir.

Ama ilk önce arama motorlari tarafindan yani tarayicilar tarafindan buluna bilmeli. Eger bir sitesi yeni yayinlanacaksa her arama motoru için birer kayit yapilmalidir. Ancak o zaman sitenin varligindan haberdar olup er ya da geç bu siteyi ziyaret edeceklerdir. Süreci hizlandirmak için, ayrica bazi Backlink`ler ayarlanabilir. Böylece arama motorlari kendiliginden bu sitelerini bulurve ek bir kayitada gerek kalmaz.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif