Site içi optimizasyon - Metinler

Arama motorlari için gerçekten ilginç olan bir Web sayfasi metininin içerigdir. görseller ve animasyon güzel görünebilir, ancak bunlari arama motorlari genellikle degerlendiremez. Ancak  hareketli resim veya grafiklerle içerikler çok daha iyi açiklandigi için bunlarida sunmali. Ama bunlarin kullaniminda belirli kurallara dikkat etmek gerekir. Ayrintilar 'resimler' bölümünde açiklanmaktadir. Kisisel web sitesinde mümkün oldugunca çok metin eklenmeli. Nekadar fazla metin olursa anahtar kelimeleri veya  iki, üç anahtar kelime kombinasyonuyla bulunma olanagi vardir. `Arama motorlarinin teknikleri` bölümünde belirtildigi gibi bir arama motoru web sitesinin metinini degerlendirir ve var olan terimleri belirli anahtar kelimelerle veya anahtar kelime kombinasyonlariyla bagdastirir.

Uzmanlar sadece 15 milyon gerçekte kullanilan arama kelimesi olduguna inaniyor. Mevcut web sitelerinin sayisi ile bu rakami karsilastirirsak bu her sorgulamada milyonlarca sonuç alindiginin anlamina gelir.Web Sitesinin listeleme sikligini artirmak için web sitesinin metinindeki anahtar kelimelerin veya terimlerin sayisi artirilabilir. Ancak önemli bir konu asla unutulmamali, web sitesinin metini öncelikle ziyaretçilere yapilmalidir.

Içerik metininin sadece arama motorlari tarayicilarina özel gelistirilmesi hata olur.Tutarli, kisisel ve bilgilendirici bir metin içerigi hertürlü gelisim çalismalarinin temelini olusturmaktadir. Arama motorlari kendilerine açikça hedeflenen metinlere çok duyarlidir ve manipülasyon olarak algilarlar. Web sitesinin metininde, arama motorlari tarafindan bulunmak için bir anahtar kelimeyi gereginden fazla  kullanmaktan kaçinmali. Bu anahtar kelime yüklenmesi `Keyword-Stuffing´  web sitesinin listelerden ve indekslerden kaldirilmasina yol açabilir. ` Keyword- Density `da denilen anahtar kelime yogunlugu %4 ile %6 degerini asmamalidir. Bu anahtar kelime yogunlugunu belirlemek için bir araç `linkler, araçlar ve yazilim 'bölümü altinda bulunuyor.Web sitensinin metinini gelistirirken birkaç anahtar kelimeye odaklanilmali ayni zamanda farkli terimler ve birkaç kelime kombinasyonlari olusturulmali. Bazen birkaç asamada bir web sitesi optimizasyonu avantajlidir.

Yeni bir web sitesini son derece rekabetli anahtar kelimelere gelistirmek mantikli olmadigindan daha az yogunlukta olan anahtar kelimelere veya kombinasyonlara odaklanilmasi tavsiye edilir. Bu kelimelerin ve terimlerin nasil tanimlandigi 'Anahtar kelimeleri' bölümümde Baska bir hata muhtemelen sitenin indeksten kaldirilmasina neden olabilen gizli metindir. Böyle bir metini belirli bölümlere ekleyerek veya degistirerek ziyaretçilere  görünmemesi çesitli yollarla mümkündür ancak arama motorlarinin tarayicilari bunlari görür ve  degerlendirir. Beyaz zemin üzerine `beyaz metin. ' Ilk baslarda olumlu bir etki veren bu yöntem artik tüm arama motorlarindan fark edilir ve cezalandirilir. Alakali anahtar kelimeler eklemekten hariç bir sayfada bulunan metini gelistirmenin baska yollari da vardir. Ayrintilar `yapi` bölünde.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif