Site içi Optimizasyon - Önemli web editörleri

Microsoft FrontPage: WYSIWYG prensibine dayanan Microsoft FrontPage en yaygin kullanilan editördür. Çekici ve kolay kullanimli arayüzü ve site veya link yönetimi sayesinde diyer editörlerden daha çok öne çikiyor. Küçük web sayfalair için FrontPage oldukça uygundur. Ancak büyük web siteleri olustururken sayfa ve bölm içeriklerinin siniflandirilmasi gerektiginden sayfa ve bölm yönetimi giderek zorlasiyor. Bu nedenle aralarda hatali kodlamalar otaya çikabiliyor. Eski sürümlerde birçok yazilim dili desteklanmiyor örnegin PHP. Yeni sürümde ise bu hata mümkün oldukca düzeltilmis.

Dreamweaver: Adobe Systems (eski Macromedia) sirketinin html editörüde  WYSIWYG prensibine göre insa edilmistir. Kullanici arayüzü ve fonksiyonelligi Microsoft FrontPage`ten daha  yapilandirilmis oldugundan net degildir. Ancak Dreamweaver büyük projelerde dogru ve geçerli html kodulamalari olusturur ve ayni zamanda diger yazilim dillerini `PHP gibi` destekler. Profesyonel web gelistiricileri için Dreamweaver tavsiye edilir. Hizli ve kolayca bir web sayfasi olusturmak istegen acemi web gelistiricileri icin ise bu program uygun degildir.

Adobe GoLive: Bu editörde kompleksitesi ve kullanimi yüzünden  profesyoneller ve deneyimli web gelistiricileri için daha uygundur. Birçok farkli ögelerin yardimiyla `Drag & Drop` yöntemi ile kompleks sayfa yapilandirmalarini basitlestirmek mümkündür. GoLive PHP destekler ve Microsoft Windows isletim sistemlerinde kullanildigi gibi Mac OS isletim sistemlerindede kullanilir. Ikiside Adobe Systems sirketinin ürünleri olan Dreamweaver yavas yavas WYSIWYG editörünün yerini almasi bekleniyor.

NetObjekts Fusion: Bu html editörü Websidepros sirketinin bir ürünüdür. Basit ve anlasilir arayüzü ile bir WYSIWYG editörü olan bu program yeni baslayan ve acemi web gelistiricileri için uygundur. Birçok farkli özelligi sayesinde örnegin çesitli sablonlar (Template) entegre edile bildiginden kolay kullanim sagliyor ve fonksiyonalligi genisletiyor. NetObjekts Fusion PHP ve diger dinamik içerikleri destekler ve böylelikle hem küçük hemde büyük web siteleri için uygundur.Buna ek olarak birçok web veya html editörleri vardir. Acemi web gelistiricileri web sayfasi tasariminda seçilen editörlerin  WYSIWYG prensibi üzerine kurulu olmasina dikkat etmelidir. Adindan da anlasilacagi gibi bununla her adim izlenilir ve dogrudan kontrol edilebilir. Saf metin editörlerinde kod dogrudan girilmesi gerekir bu yüzden html bilgisine sahip olmakgerekir. Basit ve net kullanici arayüzüne dikkat etmek de önerilir. Ayni zamanda seçilen web editörü PHP desteklemesi gerekiyor.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif