Site içi optimizasyon - Site haritası oluşurmu

Site haritasi bir web sitesinin her sayfasini linklerle baglayan bir gruptur. Büyük projelerde site haritasi hiyerarsik yapiyla  sinirlanabilir, bu durumda alt sayfalar ve alt seviyelerdeki evreler burada bulunan site haritasinda listelenmelidir. Ama ayni zamanda daha küçük sitelerdede hiyerarsik yapiya ek entegrasyon uygundur.Bir site haritasinin iki ana görevi vardir. Ilk olarak bir web sitesinin ziyaretçilerine basit bir gezinme yani kolay navigasyon sunuyor.

Ikincisi ise arama motorlarina gerekli bilgileri saglar. Özel olarak arama motorlari icin tasarlanmis site haritalarina meta site haritasi denir. Bunlarla belirli bilgiler (alaka, iliski, son yenileme, son degisiklikler) artik standartlasmis bir XML dosyasiyla web sitesinde linklenip sunucuya yüklenir.Böylece arama motorlarinin tarayicilari hizli ve verimli bir sekilde web sayfalarini inceleyebilir. Bir Meta site haritasi özel programlar ile kolayca olusturuluyor. Seçilmis bazi yazilim çözümleri `linkler, araçlar ve yazilim` bölümünde bulunuyor. Bazi arama motorlarina bu site haritalari dogrudan gönderiliyor ve otomatik olarak düzenli araliklarla tarayicilar tarafindan incelenir.

Bu islem için Google'da ayri bir hesap olustumak gerekir. Birçok yararli bilgi ve araç içeren bu hesap ile özel bir site haritasida olusturmak mümkündür. Ayrica web sitesinin ziyaretçileri için de ayridan bir site haritasi ve navigasyon yardimi sunmak gerekir. Bunlar 50 ile 100 linkten fazla olmamali ve dogrudan ana sayfadan baglantili olmalidir. Eger web sitesi 100'den fazla sayfa içeriyorsa bu site haritasinin hiyerarsik yapilandirilmasi önerilir.Bir ana haritadan ve bir veya daha fazla alt haritadan olusan bölümler,  navigasyon tasarimindada oldugu gibi, avantaj saglar. Bir site haritasinin yardimiyla web sitesinin sayfa sayisi en azada indirilir.

Bunun avantaji ise sayfa siralamasinin tüm kategoriler arasinda esit olarak dagitilmasidir. Sayfalarin linklerinde navigasyonda oldugu gibi sadece alakali anahtar kelimeler kullanilmalidir.Bir site haritasi ziyaretçilere web sitesinde hizli ve verimli bir sekilde gezinmesine yardimci olacaktir. Ayrica web sitesinin tarayicilar tarafindan bastan sona ve düzenli bir sekilde incelenmesine yardimci olur...

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif