Site içi Optimizasyon - Dahili link

Iyi tanimlanmis bir dahili link web sitesinin her sayfasinin siralamasi için olmazsa olmazidir. Aslinda bu durum yapisal navigasyon ve site haritasi ile saglanmis olmali ancak dahili linkleri gelistirmek için bazi ek yöntemlerde vardir.Buradada resimli ögeler kullanilmamali çünkü arama motorlari grafiklerin metinini nerdeyse hiç tanimlamaz. Bu resimlerden kaçinilmasi mümkün olmayan bir durumda arama motorlarina ek bilgi saglamak için baslik özelligi kullanilabilir. Hatta basit link metinlerinde bu baslik özniteliginin kullanilmasi önerilir.

Ayrica web sitesinin içerigine yararli linkler eklemek faydalir. Belirli bir içerik ile ilgilenen ziyaretçi metin içinde veya sonunda tematik olarak benzer sayfalara veya ürün önerilerine yönlendirilmeli. Dahili linklerde de anahtar kelimeler kullanilmalidir.Büyük web siteleri için listeler veya tematik site haritalari mantikli. Bir anahtar kelime indeksi entegrasyonunun da birçok avantaji vardir ve bu ilgili web siteleriyle linklenir. Ek bir navigasyon yardimcisi olarak ziyaretçiya bir okuma veya adres çubugu sunabilir.

Bu gösterge sayesinde ziyaretçi kendisinin nerede oldugunu görür ve sadece bir 'tik' ile navigasyon seviyelerini degistirebilir. Ayrica altbilgi linklerinde 'Ana Sayfa', 'Site' veya 'künye' gibi zorunlu anahtar kelimeler link metini içinde kullanilmali.Yani örnegin `anahtar kelime' veya istisnaden grafik ögeler kullanilmali ve ilgili baslik  metinleri eklenmeli.Yukaridaki önlemler sayesinde web sitesinin siralamasini artirilabilir. Buna ek olarak, arama motorlarinin, web sayfasinda bulunan konuyla alakali link metinleri sayesinde,  sayfanin içerik konusuna göre siralandirmasi kolaylasir...

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif