Site içi Optimizasyon - URL yapısı

`Uniform Resource Locator' anlaminda olan URL`ler bir kaynagi yeri ve erisim mekanizmasi tarafindan tanimlar. Bir URL rezerve edilmis ve edilmemis karakterden olusur.Dogru URL yapilari ve düzgün bir URL tasarimi arama motorlarinin sonuçlarinda iyi bir siralama elde etmek için önemlidir. Yeni bir web sitesi olusturulmadan önce sayfalarin yapisi ve adlandirmalari belli olmalidir. Bunlar web sitesi arama motorlari tarafindan indekslenip sonuçlarda listeledikten sonra degistirilmemeli.Genel olarak URL dizaynlari tüm Web siteleri gibi ziyaretçiler için yapilmistir ve  arama motorlarina özel  tasarlanmamistir.

Bu nedenle, her zaman kolay anlasilir ve sayfanin içerigini yanimsatan URL'ler secmek gerekir. Önemli anahtar kelimeler kullanilmali, zorlukla anlasilir sayi ve karakter birlesimlerinden kaçinmali. Bireysel anahtar kelimeleri tire ile kombine edilebilir, arama motorlari bunlari ayri birer kelime olarak  degerlendirilecektir. Dosya adlari URL`de görüntülenmemelidir, bunun nedeni ise mesela daha sonra statik bir web sayfasini dinamik bir web sitesine dönüsümünü zorlastirmasidir. Parametreler de uygun degildir.Baska bir yaygin hata da çok kompleks veya `derin` link yapisidir. Arama motorlarinin tarayicilari çogunukla web sayfalarinin ilk evrelerini indeksler ve takip eder.

Buna ek olarak açik ve kolay yapilandirilmis web sayfalari daha basit degistirebilinir ve uyarlanir. Linkler mutlak koyuldugunda bütün bir rehber yeni veya farkli bir seviyeye yada evreye zahmetsizce yönlendirilir.Bu sözde 'konusan' URL`ler yani `açik ve basit bir sekilde yapilandirilmist ve tanimlanmis web adresleri` web sitelerine hem ziyaretçiler hemde arama motorlari yönünden avantaj saglar. Arama motorlarinin URL'lerin anahtar kelimeleri sayesinde bir sayfanin konusunu hizli bir sekilde toparlaya biliyor. Ziyaretçileri ise onlari ne bekledigini hemen görür ve karmasik bir Url yüzünden korkmamis olurlar.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif