Site içi optimizasyon - Web hosting

Web hosting kavrami bir web sayfasinin sunucu üzerinde konaklamasi (hosting) anlamindadir. Genellikle sirketler ücret karsiliginda gerekli kaynaklari ve araclari saglar.Uygun bir sirket seçerken bazi seyler düsünülmeli. Piyasada bir süredir varolan ve bilinen bir sirket olmasi yararli ayrica bu sirketin proje için gerekli olan tüm teknik sartlari destekliyor olmasi gerekiyor. Ilk önce ileriki zamanlarida düsünerek web sayfasinin ne kadar trakik ve hacime, yani veri hacminin büyüklügüne karar verilmelidir. Bu nedenle seçilen pakete her zaman eklenti veya yükseltme yapilabilmeli yani upgrade imkani olmali. Artik bir kaç megabyt'lik bir web kartvisitinden bireysel server bile sunulmaktadir.

Bu konuda genel bir deger verilemiyor. Normal, statik bir web sayfasi için hacim 50 megabyt ve aylik trafik 1 gigabyt yeterli olmali. Genis katilimi olan bir Community operatörü bu degere bir kaç saat içinde ulasir. Genel olarak biraz daha kapsamli bir paket çogu kez daha avantajlidir. Piyasa rekabeti çok oldugundan fiyat farkida çogu zaman çok küçüktür. Ayrica seçilen sirket PHP ve MySQL destegi sunmalidir. PHP özellikle dinamik web sayfalari olusturmak için kullanilan bir programlama dilidir, MySQL ise bir veritabani yönetim sistemidir.

Buna ek olarak bazi Apache modülleri çok önemlidir ve seçilen Webhoster mod_rewrite desteklemelidir. Bu fonksiyon kullanilarak web adresleri basit ve hizli bir sekilde arama motorularina  yönlendirilir, standart web adresleri tanimlanir veya dinamik ve karmasik URL'ler yeniden yapilandirilip basitlestirir. Bu desteklerin basarili bir sekilde arama motoru gelistirilmesinde çok önemli oldugundan seçilen sirketin bu hizmet ve destekleri sunmasi önemlidir. Ayrica Server`in LogFile`lerini indirmek mümkün olmali.

Orada kaydedilen veriler, örnegin hangi sayfa veya baglanti üzerinden ziyaretçinin web sayfasina giris yapip nerede tekrar çikis yaptigi, hangi anahtar kelimenin ve hangi arama motorunun kullanildigi veya ne kadar süre web sayfasinda gezdigi, ziyaretçi davranisina göre sayfanin düzeninin ve yapisinin gelistirilmesine yardimci olur. Server seçiminde yardimci olabilecek bazi linkler, `linkler, araçlar ve yazilim ' bölümünde bulunuyor.

Başvurunuz başarıyla gönderildi.

Başvurunuz için teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda geri döneceğiz.

İletişim BİLGİLERİNİZ
Hitap
bayan
bay
Detay BİLGİLER
Önemli Anahtar KELİMENİZ
Express Talep Formu 1 saat içerisinde ücretsiz teklif